Nowa aplikacja MyTwitter

Witam wszystkich, dsp17 już za nami, teraz przyszedł czas aby zabrać się za coś nowego. Postanowiłem napisać małą apkę która funkcjonalnością ma przypominać obecnego twittera. Moja apka będzie mooocno okrojona, głównie chodzi mi o użycie kilku technologii i mechanizmów niż budowanie drugiej takiej samej socialmedia stronki.

Do napisania apki zamierzam użyć takich technologi: MongoDB, NodeJS, Angular1 pozostałe moduły znajdą się w package.json. Również zamierzam dołożyć do tego testy dla E2E użyje protractor, dla jednostkowych użyję Karma, dla NodeJS użyję mocha. Chce również całą aplikację trzymać na Heroku, gdzie będę miał możliwość hostowania aplikacji w trybie stage, produkcja, oraz pull request jeżeli takowy będzie.
Heroku będzie połączone z githubem w celu szybszej automatyzacji i synchronizacji.
Wstępnie zakładam, że w aplikacji będzie możliwość, rejestrowania się, logowania, dodania posta na tablicę.

Na obecną chwilę tak widzę aplikację, za pewne w trakcie prac mogą nastąpić zmiany, ale będę o wszystkim informować. Aplikację można już monitorować na githubie.
Warto wspomnieć, że cała aplikacja będzie pisana w JavaScripcie, chciałem zobaczyć na własnej skórze jak wygląda zarządzanie bazą nosql za pomocą js’a 🙂

Pozdro i do dzieła 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*