Battle ship etap 10

Trzydziesty maja roku dwa tysiące siedemnaście. Przed ostatni dzień konkursu Daj się poznać. Swoją pracę na rzecz konkursu mogę uznać za zakończoną, ale jeżeli chodzi o prywatne kodowanie, to na pewno będę rozbudowywać swój projekt 🙂

W tym ostatnim wpisie konkursowym postaram się podsumować swoje pracę.

Aplikacja działa, wstępnie nie ma bugów(choć znając życie pojawią się w najmniej oczekiwanym momencie), interfejs nie jest jakoś super wybajerowany, ale starałem się zachować pełny minimalizm aby osobą wchodząca na dzień dobry mogła ogarnąć o co chodzi 🙂
Aplikacja składa się z kilku przycisków, dwa z nich służą do losowania statków gracza, albo dającego możliwość ułożenia statków samemu. Drugi wariant daje użytkownikowi pola za pomocą których gracz może wygenerować swoje statki na planszy.
Do wyboru jest, lista z dostępnymi statkami, lista mówiąca o tym jak statek ma być położony w sensie poziomo albo pionowa oraz pole w które należy podać literę i cyfrę oznaczającą pierwszą kratkę od której rozpocznie się generowanie statku. Statki są generowane zawszę od wyznaczonego pola w dół, albo w prawo, zależy jaki wariant ustawimy, poziomy czy też pionowy.

W aplikacji udało mi się wykorzystać ecma script 6, testy w jasmine i pseudo model MVC, choć teraz już wiem, że gdy miałbym pisać tę grę jeszcze raz, zupełnie inaczej bym podszedł do tematu 🙂

W aplikacji jak wspominałem we wcześniejszych postach, będę próbować stworzyć:
– interface w postaci Drag&Drop aby gracz mógł przeciągać dostępne statki na planszę.
– grę multiplayer, aby można było zagrać z znajomym albo losowym graczem z dostępnej puli.
– do tego za programować mini chat który pozwoli zawodnikom na komunikację, coś w stylu fb, czy gmaila, małe okienko w którym się komunikujemy.

Projekt znajduję się na githubie

Podsumowując, cieszę się, że wziąłem udział w tym evencie, zawsze to ciekawa motywacja do napisania apki gdzie podczas jej tworzenia można poszerzyć swoje horyzonty. Jeżeli chodzi o blogowania to nie czuję się w tym dobry 😀 prawdę mówiąc, ciężko mi opisywać wszystkie te procesy, ale gdy kogoś uczymy sami lepiej przyswajamy wiedzę, więc może spróbuję, blogować technologię w których akurat będę się bawić.

Dzięki 🙂

2 komentarze

  1. O rany, odpaliłem sobie właśnie ten projekt i przypomniałem jaka to fajna gra 😉 Sam kod wygląda też na fajnie zorganizowany i schludny.

    Dzięki za ciekawe towarzystwo na finale, pozdro! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*