Stawiamy serwer

Tak się rozpędziłem z kodowaniem, że zapomniałem notować postępy. Wpis będzie dotyczyć Commits on Jun 27, 2017.

Projekt rozpocząłem od założenia repo na githubie, standardowo dodałem plik .gitignore i pliczek README.md. Plik .gitignore jest odpowiedzialny za nieprzepuszczanie niechcianych plików do repo. Jeżeli mamy w projekcie pliki z rozszerzeniem na przykład *.pdf i ustawimy taką regułę to każde dodawanie plików do stage w gicie będzie powodować, że zostaną dodane wszystkie pliki po za tymi z pliku .gitignore. Przykładowy wycinek mojego .gitignore


# Created by https://www.gitignore.io/api/node,angular,visualstudio,visualstudiocode

### Angular ###
## Angular ##
# compiled output
/dist
/tmp
/app/**/*.js
/app/**/*.js.map

# dependencies
/node_modules
/bower_components

...

*.pdf

 

Następnie rozpocząłem instalowanie pakietów do package.json, dzięki temu pliczkowi nodejs wie jakie moduły musi pobrać, aby móc działać z obecnym kodem. Wszystkie niezbędne moduły znajdują się pod nazwą dependencies.

  "dependencies": {
    "body-parser": "^1.17.2",
    "express": "^4.15.3",
    "mongoose": "^4.10.8",
    "nodemon": "^1.11.0"
  }

 

Kolejna rzecz to stworzenie pliku server.js w którym znajduję się nasz serwer 😀 ten plik będzie najważniejszy ponieważ dopiero po jego odpaleniu będziemy mogli zobaczyć nasz localhost:3000 u mnie port 3000 🙂 server.js pod tym commitem.

Heroku

Rozpoczynając pracę z heroku należy utworzyć konto. Podczas dodawania konta trzeba dodać numer karty kredytowej, wszystko to co ja robię jest darmowe więc nie ma żadnej obawy, że pojawią się wam nagle jakieś koszta. Następnie utworzyłem kontener(tak nazywam ten byt w którym przechowuję cały kod aplikacji. Nazwę kontenera możemy ustawić własną, albo heroku wygeneruje nam losową nazwę www.MojaNazwa-Kontenerka.herokuapp.com) o nazwie mytwitter-stage i w nim przechowuję swój kod. Mój kontener połączyłem z githubem to znaczy, że każdy git push na master’a do githuba będzie powodować, że heroku dostaję info, o nowym kodzie i buduję automatycznie deploy nowego kodu do kontenera mytwitter-stage. Jeżeli podczas build’u będzie jakiś error dostaje na maila info o niepowowodzeniu.

Na obecnym etapie współpracy z heroku nie miałem żadnych problemów zrobiłem deploy, aplikacja ładnie przeszła build, uruchomiłem moją apkę na stronie startowej dostałem info „Hello Nyweron” wszystko działa 🙂

Pozdro 🙂
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*