Battle ship etap 3

W obecnym etapie gry zrobiłem możliwość oddawania strzałów w statki komputera przez użytkownika. Gracz wprowadza wartość np.: B5 i aplikacja sprawdza czy w tym polu znajduje się wrogi statek czy też nie. Każdy strzał oddany przez człowieka jest zapisywany w tablicy, aby mieć pewność, że użytkownik nie poda drugi raz tego samego strzału, dzięki temu mam magazyn strzałów oddanych przez gracza.

 

Dodałem również metody które odpowiednio wyświetlają kolory na planszy odnośnie statusu danego strzału. Jeżeli wrogi statek został trafiony to na planszy wyświetli się czerwony kwadrat, jeżeli spudłowaliśmy będzie kolor szary, gdy zestrzelimy cały jeden statek do około czerwonych kwadratów pojawią się niebieskie kwadraty, symbolizujące pola w których inny statek nie może się znaleźć. Z każdym oddanym strzałem użytkownika program sprawdza czy zostały zatopione wszystkie wrogie statki, jeżeli tak, gra się zakończy, w innym wypadku będzie kontynuowana.

 

Oprócz wyświetlania się kolorowych kwadratów analogicznie wyświetlają się informację które informują użytkownika o danym postępie gry.

 

Gdy użytkownik trafi w statek komputera aplikacja pobiera konkretny pole analizuje je ze wszystkimi statkami, gdy znajdzie statek który to pole posiada, przypisuje mu do właściwości hits wartość „1” oznaczająca „trafiony” dzięki temu aplikacja wie kiedy statek jest trafiony, zatopiony, czy też dalej dryfujący.

 

Obecnie muszę napisać testy w jasmine do tych funkcjonalności, o razu pomału zacząć myśleć nad panelem dla użytkownika, aby ten mógł ustawiać statki, a komputer mógł strzelić do użytkownika.

 

Na początku spróbuję zrobić prosty panel gdzie użytkownik będzie wpisywał wartość i oddawał strzał, ale później spróbuję, stworzyć bardziej intuicyjne menu w którym użytkownik będzie mógł przeciągać statki i układać je na planszy.

 

Poniżej schemat działania metody która sprawdza wprowadzoną komórkę przez gracza.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*