Visual Studio 2017

Ostatnio na świat przyszedł vs17, związku z czym powstało ogólne zainteresowanie tematem. Co zostało wprowadzone, zmienione, co ułatwi prace programistą w nowym środowisku? w tym wpisie przedstawie kilka rozwiązań.

Chmura

Została wprowadzona lepsza, „mocniejsza” integracja z chmurą. Azure dla programistów
jest bardzo przyszłościowym produktem, stara obietnica chmury jako platformy programistycznej jest bardzo ważna. Twórcy przemyśleli ten aspekti wprowadzili przydatne funkcje na przykład Service Fabric i Azure Functions. Słyszałeś albo może pracowałeś z technologią „Containers” – kontenerów, w nowym vs zostały mocno zintegrowane z Dockerem.

Git

Praca w z zespołem nigdy nie była tak łatwa. Teraz w nowym vs Team Services, Team Foundation Server, i GitHub wprowadzono wiele rozwiązań. Jednym z nich jest możliwość użycia opcji „otwórz folder” polega to na tym, że natychmiastowo zostaje otwarty folder który jest wirtualnym folderem na którym możemy pracować, bez tworzenia projektu czy nowej solucji.W VS Code ten koncept już istnieje, więc ten kto pracuje/pracował w VS Code za pewno nie będzie to dla niego nowość.

Mobilki

W nowej wersji vs17, Xamarin i narzędzie dla Apache Cordova są teraz w zestawie. W obu przypadkach stworzenie nowej mobilnej solucji jest nie zwykle proste. Jeżeli nie znasz technologi mobilnej ale znasz C# to Xamarin jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zaś jeżeli jesteś mocny w aplikacjach webowych, to powinieneś rozważyć użycie Cordova.

Wygląd

Nowy vs17 jest w stanie dostosować się do Twoich potrzeb wizualnych czy wydajnościowych, a także zapewnia szybsze czasy uruchamiana. Wyższy stopień reakcji na cały cykl rozwojowy aplikacji jak i sam proces tworzenia nowej solucji. Co do wyglądu w nowym vs możemy stworzyć własne kontrolki. Zamiast powtarzać w kółko, kliknij tutaj potem tam, teraz zaznacz to itp, możemy sami zakodować własną kontrolkę i ustawić ja na specjalnie dedykowanej liście w nowym vs.

Odrobaczanie, szukanie robaków w aplikacji

Całe środowisko odpowiedzialne za wykrywanie niechcianych insektów w naszej apce został ulepszone aby sprawniej i szybciej wykryć szkodnika. Funkcje takie jak Live Unit Testing i pomoc do obsługi wyjątków pozwalają daj możliwość efektywniejszej pracy.

Pokrótce to tyle, obecnie sam za niedługo zabieram się za testowanie nowego vs17 i jeżeli coś zwróci moją szczególna uwagę pomyślę nad nowym postem. Pozdro 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*